همسر مشابه خوبه یا همسر متفاوت؟

موج مثبت
فقط در آرامش و صلح می توانید حقیقت را دریابید
همسر مشابه خوبه یا همسر متفاوت؟
ن : سارا حسین پور ت : ز : | +

 غم‌های مشترک، شادی‌های مشترک، تجربه‌های مشترک و حتی ترس‌های مشترک، بهانه‌ای است که آینده مشترک بسیاری از زوج‌ها را رقم می‌زند. روانشناسان می‌گویند آدم‌ها آنقدر شیفته خود هستند که به محض آشنایی با فردی که شبیه خودشان است، به او دل می‌بندند. آنها نمی‌گویند که شما باید فردی که نمونه کپی شده‌تان هست را انتخاب کنید و معتقد نیستند که زندگی با فردی که درست نقطه مقابل شماست هم می‌تواند به یک خوشبختی ابدی منجر شود. متخصصان اصولی را برای مشابه و متفاوت بودن تعریف می‌کنند و از شما می‌خواهند که قبل از عاشق شدن، آنها را به رسمیت بشمارید.

  اگر می‌خواهید انتخاب عاشقانه‌تان را بیازمایید، بهتر است به سؤال‌های مطرح شده پاسخ دهید و ببینید که شباهت یا تفاوت شما، در محدوده این اصول قرار می‌گیرد یا نه. اگر هم این سؤال‌ها براساس شخصیت یا زندگی شما تنظیم نشده‌اند، از خواندن این متن دست برندارید. در ادامه این مطلب، رازهایی را برای‌تان فاش می‌کنیم که باخبر شدن از آنها می‌تواند سرنوشت زندگی عاشقانه‌تان را زیر و رو کند.

  چه نمره‌ای می‌گیرید؟

 نمی‌توانیم بگوییم که جواب مثبت شما به این سؤالات یا حداقل به 3نمونه از آنها، صددرصد شما را به سمت یک زندگی ناآرام هدایت می‌کند. اما می‌توانیم این اطمینان را بدهیم که در صورت وجود تفاوت بسیار در چنین اصولی، شما با بحث‌ها و چالش‌های بسیاری روبه‌رو خواهيد شد. پس پیش از قضاوت در مورد خودتان و رابطه‌ای که قرار است بسازید، ادامه این مطلب را بخوانید.

خیر

بله

سوال

ردیف

 

 

یک ناراحتی ساده شما را می تواند تا چند روز منقلب کند و یک خوشحالی کوچک روز شما را می سازد اما نامزد شما رویه ای ثابت در زندگیش دارد وبه سختی حال و هوای روانیش تغییر می کند؟( یا برعکس)

1

 

 

شما در خانه ای بزرگ شده اید که روابط اجتماعی حرف اول را می زند و عاشق مهمانی رفتن هستید اما نامزدتان چند سالی است که در خانه مجردی زندگی کرده و تعداد دوستانی که با آنها رفت وآمد دارد به تعداد انگشتان یک دست نمی رسد؟( یا برعکس)

2

 

 

شما به راحتی با گروه ها، شخصیت ها و اعتقادات مختلف ارتباط برقرار می کنید اما نامزدتان  فیلترهایی در ذهن دارد که قبل از شروع ارتباط ، آدم ها باید از آنها عبور کنند؟ (یا برعکس)

3

 

 

شما اهل سینما و گالری رفتن هستید اما نامزدتان استادیوم های ورزشی یا جلسات سیاسی و جامعه شناختی را به ادبیات و هنر ترجیح می دهد و در عین بی علاقگی به تمایلات شما حتی حاضر نیست شما را در دیدن یک  فیلم یاری کند؟(یا برعکس)

4

 

 

شما کار ثابتی دارید و مقید هستید که به موقع در محل کارتان یا  قرارهایی که با دیگران دارید حاضر شوید اما او خواب صبحش را به همه چیز ترجیح می دهد و تا زمانی که اخطار دریافت نکند قبض هایش را پرداخت نمی کند؟( یا برعکس)

5


   به شیوه شما هیجان‌زده می‌شود؟

  برای ساختن یک زندگی آرام و عاشقانه، شما تنها به دوست داشتن و دوست داشته شدن نیاز ندارید. روانشناسان معتقدند هیجان‌های شما و پایداری‌شان هم باید در یک ردیف قرار بگیرند. آنها می‌گویند اگر شما فرد دم‌دمی مزاجی باشید، نمی‌توانید در کنار یک مرد به اصطلاح منطقی که یک رویه ثابت را در نمایش هیجان‌هایش دارد خوشبخت شوید. مردی که همیشه شاد یا همیشه غمگین است، نمی‌تواند احوال پرنوسان شما را درک کند. اما قرار نیست هیجانات همسر آینده شما، کاملا با خودتان مشابه باشد، بلکه کافی است که پایداری هیجانی‌اش، با چند شماره اختلاف به شما نزدیک باشد و به اصطلاح عامیانه‌تر، مود او کاملا نقطه مقابل‌تان نباشد.

  به اندازه شما برونگرا یا درونگراست؟

 اگر گمان می‌کنید شخصیت مردها در این مورد بعد از ازدواج زیر و رو می‌شود در اشتباه هستيد. برون‌گرایی یا درون‌گرایی خصلتی نیست که به آسانی تغییرپذیر باشد. این ویژگی آنقدر با وجود آدم‌ها گره می‌خورد که حتی تلاش برای تغییر دادنش هم می‌تواند مشکلات اساسی‌ای برای شما ایجاد کند، پس بهتر است قبل از هر تصمیم‌گیری، به سبک زندگی خواستگارتان توجه کنید. اگر او مدام درگیر مهمانی است و شما می‌خواهید در خانه آرام‌تان مطالعه کنید، اگر او اهل ورزش‌های جمعی است و شما شطرنج را ترجیح می‌دهید و اگر عاشق سفرهای تکی یا دو نفره هستید و او دوست دارد با تور یا خانواده‌اش سفر کند، باید بدانید که دیر یا زود رابطه شما به چالش کشیده می‌شود.

به اندازه شما سازگار است؟

شما دو نفر تا چه اندازه با آدم‌های جدید کنار می‌آیید؟ اگر شما با دیدن غریبه‌ها از هر دری برای پیدا کردن یک حرف مشترک وارد می‌شوید و او یک گوشه می‌نشیند و دفعات اول روبه‌رو شدن با آدم‌های تازه برایش زجرآور است، کار برای‌تان کمی سخت خواهد بود. شاید به مرور زمان و با روبه‌رو شدن با آدم‌هایی که آسان ارتباط برقرار می‌کنند، کمی آرام‌تر شود، اما این تغییر به سرعت اتفاق نخواهد افتاد. اگر هنوز تصمیمی برای ازدواج با او نگرفته‌اید، بهتر است میزان سازگاری و توافق‌پذیری او را محک بزنید. کافی است تفاوت قابل‌توجهی در این زمینه نداشته باشید یا با شخصیتی که در این زمینه حد وسط قرار دارد آشنا شده باشید. اگر چنین گزینه‌ای پیش‌روی شماست، بهتر است ویژگی‌های دیگرش را هم بررسی کنید و در همان آغاز آشنایی به او نه نگویید.

  به اندازه شما اهل تجربه‌های تازه است؟

 شما عاشق امتحان خوراکی‌های جدید هستید و او در تمام زندگی‌اش غذاهای ثابتی را خورده است؟ شما تنها در چند دقیقه می‌توانید برای یک سفر تصمیم بگیرید و چمدان‌تان را ببندید و او آنقدر با تجربه‌های تازه بیگانه است که باید هفته‌ها و ماه‌ها برای تحقیق و سنجیدن چنین برنامه‌ای وقت بگذارد؟ اگر چنین تفاوتی میان شماست، نمی‌توانید به آسانی به او بله بگویید. شباهت در داشتن اشتیاق نسبت به تجربه‌های تازه، یکی از اصولی است که باید قبل از تصمیم گرفتن به آن وفادار باشید. البته نداشتن اشتراک در حیطه علائق را نمی‌توان صددرصد منفی دانست، حتی اگر او به علائق شما تمایلی نداشته باشد یا اهل ریسک و تجربیات تازه نباشد، باز هم راهی برای خوشبخت بودن وجود دارد. کافی است توان احترام گذاشتن به خواسته‌های شما را داشته باشد و اگر برای مثال اهل سینما رفتن هستید، گاهی شما را همراهی کند تا بتوانید زندگی آرامی در کنارش داشته باشید. 

  به اندازه شما وظیفه‌شناس است؟

 نمی‌گوییم که هرکدام از شما تا چه اندازه باید مسئولیت‌پذیر و وظیفه‌شناس باشید. کافی است در این زمینه تاحدودی مشابه هم باشید تا زندگی برای‌تان سخت نگذرد. اگر شما یک فرد منظم و چارچوب‌دار هستید و او فردي بی‌قید و باری به هر جهت است، قطعا خیلی زود دچار چالش خواهید شد. اگر شما همیشه یک ربع زودتر به قرارتان می‌رسید و او همیشه نیم ساعتی شما را منتظر می‌گذارد، اگر شما حساب و کتاب مالی دقیقی دارید و او بی‌توجه به هزینه‌های زندگی، پول‌هایش را صرف خریدهای غیرضروری می‌کند و اگر شما سال‌هاست که در یک محیط مشغول به کارید و او به بهانه‌های مختلف، هر روز کارش را عوض می‌کند، قطعا نمی‌توانید انتظار یک زندگی آرام را درکنارش داشته باشید.

 


نظرات شما عزیزان:

مریم
ساعت16:12---16 بهمن 1392
جالبه
پاسخ: ممنون دوست عزيز. شاد و موفق باشيد


asghar
ساعت13:28---25 آذر 1392
سلام دوست عزیز. مطالب مفید و سازنده میباشم.امیدوارم موفق پیروز باشید
پاسخ: سلام دوست عزیز، سپاسگزارم از حسن توجهتون، شاد و موفق باشید.


نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه::: برچسب‌ها: همسر, مشابه, متفاوت, همسر مشابه, همسر متفاوت, زندگی زناشویی, انتخاب همسر,
.:: ::.


Powered By LOXBLOG.COM Copyright © by mojemosbat
This Template By Theme-Designer.Com